Hoşgeldiniz 17 Ekim 2018 Çarşamba

‘Getir Cam Şişeni, Kurtar Geleceğini’

20 Ekim 2017 | Haberler
CAM YENİDEN CAM’ PROJESİ ÇATALCA BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE ÇATALCA HALK PAZARINDAYDI Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Çatalca Belediyesi ile bir işbirliğine imza attı. “Cam Yeniden Cam” projesi kapsamında gerçekleştirilen bu işbirliği sonucunda, Çatalca semt pazarında camın geri dönüşümüne dikkat çekildi.

Şişecam Topluluğu,sürdürülebilir bir yaşam için geri dönüşüm uygulamalarında farkındalık yaratan projelere imza atmaya devam ediyor. Şişecam Topluluğu, Türkiye’nin en kapsamlı sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Cam Yeniden Cam” kapsamında, Çatalca Belediyesi işbirliğiyle 12 Ekim Perşembe günü Çatalca’da bulunan halk pazarında “Cam Geri Dönüşümü Pazar Aktivitesi” düzenledi

Halkpazarında kurulan “Cam Yeniden Cam” standına gelen ziyaretçilere pazar filesi, temiz hava etiketli flakon şişeler hediye edilerek, camın geri dönüşümü sürecine ve geri dönüşümün önemine dikkat çekildi. Etkinlik süresince ziyaretçilere içecek ikramında bulunuldu. Boş cam şişeler stantta bulunan cam kırıcıyla cam kırığına dönüştürülerek, cam kumbarasına atıldı. 500 kilo cam kırığının elde edildiği etkinlik süresince ziyaretçilere 3 bin 500 adet broşür ve Pazar filesi dağıtıldı.

Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğudüzcam, cam ev eşyası, cam ambalajvecam elyafıgibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biriolmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 81 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı,13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.