Hoşgeldiniz 23 Haziran 2018 Cumartesi

Eğitimle Güçlenen, Gelecekten Korkmayan Çocuklar İçin...

6 Ekim 2017 | HaberlerTürkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 4 Ekim Çarşamba gecesi Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus’ta bağışçıları, mütevellileri ve faaliyetlerine destek olan kişi ve kurumların katıldığı özel bir gece düzenledi.


 Sunuculuğunu Cem Davran’ın yaptığı, “Eğitimle Güçlenen, Gelecekten Korkmayan Çocuklar İçin…” ana temasıyla gerçekleşen ve toplam 10 bin çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlanan gecede Aycan Teztel İstanbul Superband eşliğinde Londra’dan Sinatra and Friends grubu ve değerli sanatçı Ajda Pekkan sahne aldı. Süperstar performansı ile büyük beğeni topladı.  

TEGV Özel Gecesi’nde bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu,  Vakfın 22 yıl boyunca iki buçuk milyon çocuğa eğitim desteği ulaştırmasını bağışçı, mütevelli ve gönüllülerinin desteğiyle sağladıklarını belirterek; “Eğitime destek hepimizin kutsal görevi. Bizler, desteklerinizle bu görev için var gücümüzle çalışıyoruz. TEGV, cumhuriyetimizin değerlerine ve evrensel eğitim ilkelerine bağlı kalarak yılda 160 bini aşkın çocuğumuza destek vermeye devam ediyor. Bu tür etkinlik ve özel gecelerimizi daha çok çocuğa ulaşabilmek için yapıyoruz. ” dedi.

TEGV’in kaynak yaratma projeleri içinde çok özel bir yeri olan Eğitim Gönüllüleri Özel Gecesi’ne destek veren Sn. Çiğdem Simavi, Sn. Ender Mermerci ve Sn. Mehmet Ali Yalçındağ’ın özverili çalışmalarına; geceye katılan gönüllü sanatçılarımız Bahtiyar Engin, Deniz Çakır, Cem Cücenoğlu ve Emre Karayel’e; desteklerinden ötürü Four Seasons Hotel İstanbul at the Bosphorus ve Pernod Ricard Turkey’e gelecekten korkmayan çocuklar yetişmesine katkı sağladıkları için teşekkür ediyoruz.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 31 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık on bin gönüllüsünün yardımıyla kuruluşundan bu yana 2 buçuk milyon çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.orgadresi ziyaret edilebilir.