Hoşgeldiniz 22 Haziran 2018 Cuma

BİEN CERSAIE’DE PAZAR PAYINI BÜYÜTTÜ

6 Ekim 2017 | Ekonomi
SEKTÖRÜN KALBİ İTALYA’DA ATTI, BİEN KOLEKSİYONLARINI CERSAIE’DE TANITTI


 Dünyanın en prestijli tasarım fuarı olarak nitelendirilen Cersaie Fuarı’na katılan Bien Seramik fuarda Arjantin, Peru, Endenozya, İsrail, Lübnan, Fas ve Güney Afrika’daki pazar paylarını büyütecek adımlar attı.

Yapı Sektörü’nde dünyanın en önemli fuarlarından biri olan Cersaie Fuarı,
25 -29 Eylül 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Bologna kentinde gerçekleşti.

Fuara katılan Türk seramik sektörünün önemli oyuncusu Bien Seramik, 40x120cm, 60x120cm ebadındaki ürünleri ile ilgi topladı.

BÜYÜK EBATLARA İLGİ DE BÜYÜKTÜ

Fuarda 192 metrekarelik alanda ürünlerini sergileyen Bien Seramik ihracat pazarındaki payını da genişletti.  Bien Seramik’in 30x80 duvar karoları, 80x80 60x60 15x60 15x90 45x90 30x60 porselen karoları ve 2 cm kalınlığındaki ürünleri beğeni topladı.

Arjantin, Peru, Endenozya, İsrail, Lübnan, Fas, Güney Afrika’daki mevcut pazarlarını da genişleten ve bu pazarlardan yeni talepler aldıklarını dile getiren Bien Seramik yetkilileri ‘’Türk seramiği marka değeri olarak hızlı bir gelişme gösteriyor. Bu ülkemiz için önemli. Tasarımda Avrupa ile yarışır durumdayız. Cersaie sektörün marka değeri olarak en önemli fuarı. Fuara dünyanın her yerinden sektörünün önde gelen üreticileri katılıyor. Biz de prestiji yüksek fuarlar sayesinde markamızı dünyaya ve Avrupa’ya tanıtıyoruz. Hedefimiz markamızın dünya markaları arasında bilinirliğini artırmak’’ diye konuştular.

BU YILIN TRENDİ MOZAİK-ÇAKIL BETON

Daha çok cement, wood ve doğal taş görünümlü digital baskılı ürünlerin ilgi gördüğü Cersaie’de hem porselen hem duvar karolarında tekstil desenlere dönüş gözlemlendi. Özellikle gri, açık gri, krema, bej, beyaz ve antrasit renkler tercih edilirken ön plana çıkan mozaik-çakıl beton tarzı tasarımlar yeni trend gibi görünüyor.

BİEN HAKKINDA

Üre­ti­mi Bi­le­cik ve Bo­zü­yü­k’­teki fab­ri­ka­la­rın­da ya­pıl­an Bien ürün­le­ri, yur­t i­çin­de 130’u aş­kın yet­ki­li sa­tı­cı­sı ve 3.500’ü aş­kın sa­tış nok­ta­sıy­la pa­zarda ye­ri­ni al­mak­ta­dır. Üretiminin yüz­de 35’ini yurt dı­şın­da 70’e yakın ül­ke­ye ih­raç eden Bien, yaklaşık 25 milyon m2’yi aşan üre­ti­mi ile sek­tö­rün önem­li oyun­cu­la­rın­dan­ biri.

Bien, Bilecik ve Bozüyük’teki üretim tesisleri ile Türk ve Dünya Seramik pazarına ürünler sunan bir markadır. Dünyaca ödüllü tasarımları ve 800’ü aşkın ürün yelpazesiyle sektörün yenilikçi markası Bien, 6 kıtada70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir. Tüm üretimini TS EN 14411 standardına uygun olarak sürdüren Bien, Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2008, ISO 14001:2005 ve OHSAS 18001:2008 sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. En yeni teknolojileri takip eden, bu teknolojileri üretim gücüne aktarmayı hedefleyen Bien, yer ve duvar karosu ile porselen karo üretiminde Dijital Baskı Sistemleri’ni Aralık 2009 tarihinden itibaren kullanmaya başlayarak, Türkiye’de Dijital Teknoloji ile üretilen duvar karolarının ilk üreticisi olmuştur.

Yaptığı yeni yatırımlar ile Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yılda ortalama 25 milyon metrekare yer, duvar karosu, porselen karo ve teknik porselen üreten Bien, 2011 yılında seramik sağlık gereçleri (SSG) alanında da yaptığı yatırımla, karo seramik üretimine, vitrifiye üretimini de eklemiştir. Fabrika içi geri kazanımlarla enerji ve su tasarrufu konusunda çevre dostu teknolojilere de yatırım yapan Bien, atık su arıtma tesisinde arıtılan suyun neredeyse %100’ünün geri dönüşümünü sağlamaktadır.