Hoşgeldiniz 22 Haziran 2018 Cuma

Onlar bu işi biliyor

29 Ağustos 2017 | Spor
KOBAŞ: Biz sporcularımızı Sakarya'da olimpiyatlarda yarışacak düzeyde yetiştiriyoruz”Sakarya Kobaş Yüzme Kulübü’nde eğitimlerini tamamlayan 138 sporcu, Orhangazi Kültür Merkezi’nde velilerin yoğun katılımıyla düzenlenen törenle belgelerini alarak, bir üst kulvara terfi etti.

138 sporcu belgesini törenle aldı

Karate’de olduğu gibi yüzme sporunda da yurt dışı ve yurt içinde gösterdiği başarılarıyla Sakarya’nın ismini tüm Dünya’ya duyuran Kobaş Spor Kulübü; harikalar yaratmaya devam ederken; bünyesindeki Kobaş Yüzme Kulübü’nde eğitimlerini tamamlayan 138 sporcuya düzenledikleri törenle belgelerini takdim etti. Orhangazi Kültür Merkezi’nde velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen düzenlenen törenle; Kobaş Yüzme Kulübü’ne iki ay önce kayıt olarak 22 deneyimli antrenör tarafından Usta Yüzücü, Serbest Yüzücü ve Orta Kulvar Yüzücü olarak eğitimlerini tamamlayan 138 sporcu belgesini alarak, bir üst seviye daha yükseldi.

Çocuklarımızı spordan koparmamalıyız

Törende bir konuşma yapan Kobaş Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Meydan Kobaş; sporcularının çok başarılı olacak bir sistem inşa ettiklerine inandıklarını belirterek; “Azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz. Sakarya şampiyonlar şehri. İnşallah bizde Kobaş Yüzme Kulübü olarak, sporcularımızı olimpiyatlarda yarışacak burada sadece Sakarya’yı değil Türkiye’yi temsil edecek şekilde eğitiyoruz. Çocuklarımızı spordan koparmamalıyız. Çünkü çocukları en iyi şekilde yetiştirmek asli görevimizdir. Onları Ahlakla, sevgi ile saygı ile büyüterek, spora teşvik etmeliyiz” dedi.