Hoşgeldiniz 22 Haziran 2018 Cuma

Kürekte Sakarya Farkı

27 Ağustos 2017 | Spor
Sapanca Gölü Kırkpınar Kürek Parkurunda yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışlarında heyecan dorukta. Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü hem erkeklerde , hem de bayanlarda madalya almayı başardı.


             Küçük, yıldız, gençler , U19 gençler (erkek-kız) kategorisinde yapın olan Gençler Şampiyonası Kürek yarışlarında, 15 kulüp ve ferdi sporcular olmak üzere 200 sporcu başarı arıyor .

Sapanca’da 2. Gün yarışları sonrasında başarılı olan ekipler belli oldu. Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Kürek İl Temsilcisi Vargün Duman ve Kürek Federasyonu yetkilileri başarılı olan sporculara ödüllerini takdim ettiler.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel,” Sakarya  Gençlik Merkezi Spor Kulübümüz hem kızlarda , hem de erkeklerde güçlü rakipleri geride bırakarak, madalya aldı. Sakarya’lısporcularımızın Gençler Türkiye Şampiyonasında madalya alması bizleri sevindirdi. Şimdi sırada yeni başarılar ve kupalar var” şeklinde konuştu.

            Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübünden Muhammed Ensar İkbalkuş, Ahmet Eren Savaş, Salih Çetiner, Emir Kaan Demirer, Mert Emir Dağlı, Haktan Öker, Mehmet Ensar Dinç, C.Caner Başaran, M.Şeker Dere,Tuvana Su Dikbayır, Şevval Koç, İpek Beşli, Hilal Kaya ve  Azra Alkan şampiyonada ilimiz adına madalya arıyorlar. Genç Erkek Kürek takımı 2.Gün yarışlarıdan 2.’lik elde ederken, genç bayanlarda başarılı bir performans sergilediler ve 3. oldu

            Ferdi sporcular ve Sakarya Gençlik Merkezi’nin yanı sıra müsabakalarda , AdanaGençlikspor, Anadolu Hisarı Kürek takımı , Altınboynuz , Beşiktaş, Fenerbahçe, Fethiye Belediyespor, Hereke Nuh Çimentospor, Galatasaray,  İznikspor, Rize Gençlikspor, Sinop Karadeniz Yelkenspor, Şişecam Çayırovaspor,Türk Balık Adamlar ve Tuzla Deniz Yıldızı spor kulüpleri Sapanca Gölü Kırkpınar Kürek parkurundaki yarışlarda madalya için mücadele ediyor. Yarışlar 27 Ağustos 2017 Pazar günü sona erecek.