Hoşgeldiniz 17 Ekim 2018 Çarşamba

Dünya Şampiyonu'dan Başkan Dişli’ye ziyaret

25 Ağustos 2017 | Spor


Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Alman rakibi Denis Kudla'yı yenerek dünya şampiyonu olan Metehan Başar, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti.


 Dünya Güreş Şampiyonu Metehan Başar annesi Ömür Başer ve teyzesi ile birlikte Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret etti. Güreşe 14 yıl önce başladığını ifade eden Metehan Başar, dünya şampiyonasına inanarak çalıştığını belirterek, “Allah bize nasip etti Türk bayrağımızı orada dalgalandırdık. Bizi en çok mutlu eden bayrağımızı dalgalandırmak oldu.”dedi.

DİŞLİ “GURURUMUZ OLDU”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Dişli, “Ülkemiz ve Sakarya’nın gururu dünya şampiyonu evladımızı ağırlamak bizi etti. Ülkemiz bir taraftan dışarıdan ve içeriden çeşitli saldırılara maruz kalırken, ülkemizin tertemiz bir evladı çıkıyor, dünyada çok güzel bir başarıya imza atıyor. İlimizin böyle değerli bir sporcu çıkarmasını tebrik ediyorum. Ülkemize bu gururu yaşattığı için, öncelikle kendisini kutluyorum. Başar’ın bu başarısında emeği geçen başta babası olmak üzere ailesini, hocalarını ve dünya şampiyonasında kendisini yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile ilgili Spor Bakanımızı da tebrik ediyorum.”dedi.