Hoşgeldiniz 17 Ekim 2017 Salı

Havalı Silahlarda Sakarya 1 Numara

8 Ağustos 2017 | Spor

Havalı Silahlar Tabanca ve Tüfek kategorisine 41 sporcu ile katılan ilimiz , madalyaları topladı.



Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Havalı Silahlar 2.Grup Yarışması , ilimiz Sakarya Spor Salonundaki Havalı Silahlar Atış Poligonunda yapılan tüfek atışları ile sona erdi.



            İlimizin yanı sıra, Ankara, İstanbul, Bolu, Bursa  , Düzce ve Kırklareli’nden 57 havalı tabanca, 50 tüfek olmak kategorisinde olmak üzere 107 sporcunun katıldığı atış müsabakaları nefesleri kesti.  İlimizden 41 sporcunun katıldığı atış müsabakaları Minik, Yıldız, Genç ve Büyükler bay-bayan kategorisinde yapıldı.



Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel , müsabakaları yakından takip ederek , başarılı sporculara ödüllerini takdim etti. Çelikel ; Havalı Silahlar Atış Poligonunda düzenlenen 2. Grup Yarışlarında ilimiz sporcuları , hedefi tam isabet vurdu.  Sporcularımızı başarılarından dolayı kutluyor, bu başarıda pay sahibi olan başta veliler ve antrenörlerimize de teşekkür ediyorum “ şeklinde konuştu.



Müsabaka sonuçları



10 metre tüfek atışları sonunda ilimizden Büyük erkeklerde Ömer Esat Kaya 1. , genç erkeklerde Alperen Ene Şar 1., Kadir Yıldırım 2., Yıldız Erkeklerde Adil Şimşek 1., Furkan Esat Özdin 2., Minik erkeklerde Emirhan Yapıcıoğlu 2., Merve Aktaş 3., yıldız bayanlarda Sude Aşan 1., Özlem Meşin 2. Oldu.



            Tabanca kategorisinde Büyük Bayanlarda Canan Türkoğlu Yavuz 1. (İstanbul) , Burcu Terzi 2. (Ankara), Ece Bıçakcı 3. (Sakarya), Genç Bayanlarda Aslı Över 1. (Bolu) , Esra Yaman 2. (Bolu), Melek Ezgi Doğan 3. (Sakarya), Yıldız Bayanlarda Miraç Yaren Çelikten 1. (Sakarya), Beste Akgün 2. (Bolu), Zeynep Nur İnce 3. (İstanbul), Minik Bayanlarda Yağmur Sare Çelikten 1. (Sakarya) Oldu.



Tabanca kategorisinde Büyük Erkeklerde Özgür Varlık 1. (Bolu), Bülent Eryakalı 2. (Düzce), Ulaş Kasım 3. (Sakarya), Genç Erkeklerde Taylan Vural 1. (İstanbul), Muhammed Talha Şen 2. (Bolu), Mehmet Yılmaz 3. (Sakarya), Yıldız Erkeklerde Ahmet Şimşek 1. (Sakarya), Emre Ertur 2. (Sakarya) , Çağlar Göfner 3. (Bolu) ve minik erkeklerde  Emre Mert Hancı 1. (İstanbul) oldu.