Hoşgeldiniz 19 Haziran 2018 Salı

Kano’da Tarihi Başarı

7 Ağustos 2017 | Spor

Eskişehir'de gerçekleştirilen Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yarışları sona erdi. Yarışlara Sakarya İli takımları damga vurdu.


 Büyük erkekler ve genç erkekler kategorisinde Sakarya Büyükşehir Belediyespor , takım şampiyonu oldu. Genç bayanlar kategorisinde ise Adapazarı Belediye , takım şampiyonluğu elde etti.

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel;Eskişehir’de yapılan kano müsabakaları sonrasında ilimize takım şampiyonluğu kazandıran, Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Adapazarı Belediyespor ve yarışlarda madalya alma başarısını gösteren Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Spor Kulübünü tebrik ediyor. Başarılarını devamını diliyorum “ dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyespormini minik erkeklerde Muhammed Emin Sulak, minik erkeklerde Cemrehan Özbek, Abdullah Atak, Alperen İnanır, Emin Çelik, yıldız erkeklerde İsa Akova, Abdülsamet Beyazıt, Süleyman Salma, Arda Kırımlı , Alperen İnanır, Emin Çelik,  genç erkeklerde Baran Demir , Ömer Nazik ve Ahmet Hakan Başoğlu,   büyük erkekler Mustafa Özmen, Muhammed Enes Ateş ve  Gökhan Aydemir  ile katıldığı kano yarışlarında başarılı sonuçlara imza atarak madalyaları topladı. Sakarya Büyükşehir Belediye Kano takımı hem genç erkeklerde , hem de büyük erkeklerde takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Sakarya Gençlik Merkezi Spor Kulübü Eskişehir’de yarışlaardaBüyük Bayanlar k1 500 m. ve 200 m. Buse Bursalı 2.'lik (Yıldız bayanlar k2 Aysun Yılmaz ve Ece Çiftçi ikilisi 1000 m., 500 m. ve 200 m.'de 2.'Lik) (k1 1000 m.Ece Çiftçi 3. ) (K4 500 m. Aysun Yılmaz , Ece Çiftçi , BerraYabali ve Rana Calapverdi 1.'lik) elde etti.

Ebru İrem Bülbül, Sümeyye Çelik ve Çiğdem Saraçoğlu’ndan oluşanAdapazarı Belediye bayan kano takımı genç Bayanlarda takım halinde Türkiye Şampiyonluğu elde etti.