Hoşgeldiniz 21 Nisan 2018 Cumartesi

Cumhuriyet Korosu en sevilen marşları seslendirdi

19 Mayıs 2017 | Haberler
Öğrenciler 19 Mayıs coşkusunu festival havasında yaşattı


 Uğur Koleji, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği etkinliklerle eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı. Dört gün süren etkinlikler kapsamında; gençlik paneli, basketbol gösterisi ve genç yazar Ayşe Balıbey Tanıl ile söyleşi düzenlendi. Ayrıca Uğur Koleji gençleri “Romandan şiire, şiirden müziğe Sabahattin Ali’ye Sesleniyor” gösterisi ile duygulu anlar yaşatırken, Lüleburgaz Ertuğrul Köyü Cumhuriyet Kadınları Korosu da Cumhuriyet marşları seslendirdi.

Uğur Koleji, Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı büyük günün yıldönümü olan 19 Mayıs için düzenlediği etkinlikler ile tek yürek oldu. 15 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel etkinliklerle kutlayan Uğur Koleji, 7’den 70’e herkese keyifli anlar yaşattı.

Gençlik paneli, söyleşiler ve yarışmalar

Etkinlikler kapsamında; ilk gün gerçekleştirilen Gençlik Paneli ile Uğurlu Gençler, geleceğe dair beklentilerini, neleri sevdiklerini, hedeflerini, mutluluklarını ve geleceğe dair umutlarını paylaştılar.

İkinci gün, “Her şeyin başı Merkür” kitabının yazarı Ayşe Balıbey Tanıl ile söyleşiye katılan öğrenciler kitap ile ilgili merak ettiklerini öğrenme fırsatını yakaladılar ve Balıbey Tanıl’ın gençlik yıllarında başlayan yazarlık serüvenini de kendisinden dinlediler. Aynı gün içerisinde Uğur Koleji’nden mezun olan basketbol takımın yıldızları ve Uğur Koleji öğrencileri “Her Dem Uğurlular Basketbol Gösterisi” düzenleyerek izleyicilerden tam not aldı.

Lüleburgaz Ertuğrul Köyü Cumhuriyet Kadınları Korosu, etkinliklerin üçüncü gününde, Cumhuriyet marşları seslendirerek gençlik festivalini başlattı. Uğur Koleji öğrenci kulüplerinin çeşitli stantlar kurduğu gençlik festivalinde, yıl boyu yapılan bütün çalışmalar sergilendi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası etkinliklerinin son gününde Uğur Koleji gençleri, “Romandan şiire, şiirden müziğe Sabahattin Ali’ye Sesleniyor” gösterisi ile Sabahattin Ali eserlerini okuyarak duygulu anlar yaşattı.