Hoşgeldiniz 22 Nisan 2018 Pazar

Beykoz öğrencilerine tiyatroseverlerden tam not

19 Mayıs 2017 | Etkinlikler
İstanbul Beykoz Üniversitesi Tiyatro Kulübüöğrencileri 33’üncü Genç Günler Festivali kapsamında tiyatroseverlerle buluştu. 17 Mayıs Çarşamba akşamı Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Anton Çehov’un ‘Bir Evlenme Teklifi’ isimli oyununu sergileyen öğrencilerin performansı izleyicilerden tam not aldı


 İstanbul Beykoz Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri, Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 33’üncü Genç Günler Festivali kapsamında Anton Çehov’un ‘Bir Evlenme Teklifi’ isimli oyununu sergiledi. 17 Mayıs Çarşamba akşamı Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşen tiyatro gösterisinde, Beykoz Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileriçağdaş dram sanatının kurucusu Çehov’un kısa güldürülerinden ‘Bir Evlenme Teklifi’ni tiyatroseverlerle buluşturdu. Şehir Tiyatroları Oyuncusu Göksel Arslan’ın çalıştırdığı Tiyatro Kulübü’nün öğrencilerinin performansı izleyenlerden büyük ilgi gördü.

Genç kuşak için fırsat

8 Mayıs’ta başlayan ve 19 Mayıs’ta sona eren 33’üncü Genç Günler Festivali sahnelerini genç kuşağın sanatçıve sanatçı adaylarına açıyor. Programında geleneksel tiyatrodan çağdaş tiyatroya uzanan geniş bir yelpazede performanslara yer veren Şehir Tiyatroları, 100 yılı aşkın tiyatro mirasıyla, geleceğin tiyatrosuna bir köprü kuruyor. Genç Günler Festivali gibi etkinliklerle Şehir Tiyatroları, yeni tiyatro yaratıcılarını keşfetmeyi ve yeni anlayışları seyirciyle buluşturmayı amaçlıyor.

Editöre Not: İstanbul Kavacık’ta 2016 yılında kurulan Beykoz Üniversitesi’nin temeli, 2008’de Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun kurulması ile atıldı. Rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ın yönetimindeki Beykoz Üniversitesi’nde; ‘İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi’, ‘Sanat ve Tasarım Fakültesi’, ‘Sosyal Bilimler Fakültesi’, ‘Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’ olmak üzere dört fakülte, ‘Yabancı Diller Yüksekokulu’, ‘Sivil Havacılık Yüksekokulu’ olmak üzere iki yüksekokul, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu olmak üzere iki meslek yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü yer alıyor.