Hoşgeldiniz 21 Nisan 2018 Cumartesi

SAKÜT TAKSİ DURAĞI’YLA İSTANBUL’DA,

17 Mayıs 2017 | Etkinlikler
SONRA DÜDÜKLÜDE KIYMALI BAMYA'DAN SONRA LORCA’DAN KANLI DÜĞÜN DE SIRADA…


 Sapanca’nın kültür elçileri olarak hazırladıkları oyunla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahne almaya hazırlanan Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu, iki oyun projesinde daha hazırlıklarını son aşamaya vardırdı. Taksi Durağı’ndan sonra yeni oyunlar Düdüklüde Kıymalı Bamya ve Kanlı Düğün. Her üç oyunun da yönetmenliğini Cemal Karaağaç yapmakta. Saküt oyunlara Sapanca Halk Eğitim Sahnesi ile Turizm Fakültesi Sahnesi’ndeki çalışmalarla hazırlanıyor.

13 Mayıs 2017 Cumartesi günü, İstanbul Şehir Tiyatroları Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde Can Doğan’ın Taksi Durağı’nı saat 20.00’de İstanbullu tiyatro severlerin beğenisine sunacak  olan Saküt, Turizm Fakültesi’nden öğrencilerin de yer aldığı Federico Garcia Lorca’nın Kanlı Düğün adlı oyununun provalarını fakülte sahnesinde sürdürüyor. Ayrıca Saküt, yönetmen  Karaağaç’ın diğer bir projesi olan ve Şht.Alb.Güner Ekici Lisesi(Şagel) öğrencileriyle Düdüklüde Kıymalı Bamya’yı 25 Mayıs 2017 tarihinde Halk Eğitim Merkezi’nde saat 15.00(öğrencilere) ve 20.00’de iki kez olmak üzere sahneleyecek.

Sapanca İlçesi’ndeki kültürel ve sanatsal birikimi, estetik oyunlara ev sahipliği yapan İstanbul Şehir Tiyatroları’nın bir sahnesine taşımanın çok gurur verici olduğunu ifade eden Saküt Yönetmeni Cemal Karaağaç, büyük bir özveri göstererek oyunlarında rol alan liseli, üniversiteli ve halktan oyuncular ile teknik ekibine çok şey borçlu olduğunu belirtti.

Karaağaç, ilçe tarihinin kültürel ve sanatsal potansiyeli ile dinamizminin ortaya çıkması için katkılarda bulunan ve bu katkılarını sürdürmeye devam Sapanca Belediyesi,  Sapanca Halk Eğitim Merkezi ve Sakarya Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne de seçkin teşekkürlerini sundu.