Hoşgeldiniz 23 Haziran 2018 Cumartesi

Bir Yılın Emeği Bu Sergide Görücüye Çıktı

17 Mayıs 2017 | Etkinlikler

Serdivan Belediyesi ve Serdivan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği SERMEK’te(Serdivan Meslek Edindirme Kursları) kursiyerlerin yıl boyunca emek vererek yaptıkları eserler yılsonu sergisi ve sertifika töreninde görücüye çıktı.


 Serdivan Belediyesi Eski Hizmet Binası önünde, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ait Halk DanslarıTopluluğu’nun gösterileri ile başlayan yılsonu sergisi ve sertifika programına il ve ilçe protokolünün yanı sıra kursiyerlerin aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

38 Kurstan 500 Eser Sergilendi

El ve makine nakışı, pike, mefruşat, filografi, ahşap, yağlı boya, iğne oyası gibi farklı branşlardan toplam 500 eserin görücüye çıktığı sergide 38 kurstan 1000’e yakın kursiyerin el emeği yer alıyor.  

Sosyal Hayatlarına Katkı Sağladı

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada Serdivangenelindeki tüm mahallelerde halk eğitim kursu açıldığı ifade edilirken eğitim veren kurslar vesilesiyle kursiyerlerin el becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra sosyal hayatlarına da katkı sağlandığı belirtildi. 

6344 Kursiyer Mezun Oldu

Eğitim bizden sloganıyla yıl boyunca açık lise ve açık orta okul alanlarında da hizmet verildiği belirtilirken 396 kurstan6344 kursiyerin sertifika sahibi olduğu bildirildi. 

Eğitimlerinin sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, sertifikalarını Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un eşi Aylin Özer Coş, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker’in eşi Rüveyde Ülker, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve SerdivanBelediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu’ndan aldı.