Hoşgeldiniz 22 Nisan 2018 Pazar

Koton’la yaz modası ‘nakış’lanıyor

16 Mayıs 2017 | Magazin
Sezonun trendlerini belirleyen Koton,nakışlı tasarımlarıyla2017 İlkbahar-Yaz modasını renklendiriyor.‘Şimdi Moda Nakışlı’ sloganıyla tüm koleksiyonlarda yerini alan birbirinden renkli nakışlar,doğadan alınan ilhamla,baharın tazeliğini modayla buluşturuyor.


 Hızla değişen moda trendlerini aynı hızla koleksiyonlarına taşıyan Koton, moda dünyasını saran nakış trendine de öncülük ediyor. Her sezon en moda detayları koleksiyonlarında yaşatan Koton,doğayı ve baharı yansıtan nakışlı tasarımlarıyla, canlı ve sıcak bir ilkhabar-yaz modası vaat ediyor.

Koton’un ilkbahar-yaz koleksiyonlarının pek çok parçasında görülen nakışlar, sade ve şık tasarımları göz alıcı detaylarla süslüyor. Koton’un çeşitli koleksiyonlarında; tişört, etek, şort, gömlek, elbise ve jean tasarımlarında yer alan işlemeler,tabiatın güzelliğini yansıtan figürler ve detaylarla modada bahar rüzgârı estiriyor.

Koton koleksiyonlarında bulunan nakışlı tasarımlar üç ana temadan oluşuyor.

BotanikBahçesi

Botanik temasının hakim olduğu tasarımlarda doğa figürleriöne çıkıyor. Baharın tazeliğini ve dokusunu çağrıştıran çiçek, böcek ve kuş gibi figürlerin işlendiği tasarımlar, doğadan ve bahardan beslenen enerjiyi modaya taşıyor. Sade tasarımların nakışlarla zenginleştiği parçalar, doğanın sunduğu güzelliklere duyulan sevgiyi simgeleştiriyor.

Grafik Üstü Nakış

Pötikare ve çizgi gibi lineer grafiklerin üzerine işlenen çiçek ve kelebek gibi doğa figürleri, pırıltılı, göz alıcı nakışlarla; renkli ve kaotik kontrast içinde sergileniyor.  Bu temadaki ürünlerde nakışlar, göz doldurucu bir şıklık yaratırken; grafik bir düzenin dışına çıkan, zıtların uyumundan elde edilen bir hareketlilik de sağlıyor.

Sade ve Süslü

Modanın görkemli ama sade akımını öne çıkardığı bu sezonda, sade tasarımlara nakışlarlayeni bir ruh katan Koton, sadenin özgünlüğünü, rahat ve şık tasarımlarla koleksiyonlarına taşıdı. Tişört ve jean gibi ‘basic’ tasarımlarda kullanılan nakışlar en sade tasarımlara,nakış detaylarla bambaşka bir kimlik kazandırıyor. Her yaşa ve her tarza hitap eden nakışlı tasarımlar, kadın koleksiyonlarının yanı sıra aksesuar ve çocuk koleksiyonlarında da yer alıyor.

Tüm Koleksiyonlarda Nakış İstilası

Nakışlar, Koton Jeans koleksiyonlarındaki jean’lerde, El Emeği koleksiyonundakibasictişört, bluz ve tişört-elbise tasarımlarında, Dilek Hanif for Koton koleksiyonundaki abiye modellerinde, Ole by Koton’daki şık bluz tasarımlarında yer alırken yaz sezonunun ilgi merkeziBeachwear ve Lingerie koleksiyonlarında da canlı renk ve kaliteli kumaş seçenekleriyle nakışlı tasarımlar bulunuyor.

Cıvıl cıvıl Renkler, Hacimli Kumaşlar

Baharın renkleri olan mavi, pembe, yeşil ve sarının farklı tonlarının ana renk olarak kullanıldığı nakışlı tasarımlarda; pötikareli, çizgili, büzgülü, volanlı ve kıvrımlı parçalar da öne çıkıyor. Pamuk içerikli kumaşların yoğunlukta kullanıldığı tasarımlarda genel olarak üç boyutlu, zengin, pırıltılı ve incili işlemeler kullanılıyor.  

Aksesuardan, iç ve dış giyime kadar tüm koleksiyonlarda yer alan sezonun en trend hareketi nakış tasarımlar tüm Koton Mağazaları’nda ve online alışverişin adresi www.koton.com’da ulaşılabilir fiyatlarla satışa sunuluyor.