Hoşgeldiniz 21 Nisan 2018 Cumartesi

Okulu defilesi izleyenleri büyüledi

16 Mayıs 2017 | Etkinlikler
İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksek Okulu defilesi izleyenleri büyüledi.

 Türkiye Sigarayla Savaş Derneğinin bu yıl 18’incisini düzenlediği “İnsanlığın Gerçek Dostları” Ödül Töreni, 4 Mayıs 2017 Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD)tarafından her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl 18’incisi düzenlenen ödül töreni, 4 Mayıs 2017 Perşembe akşamı gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

“TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN SİGARAYLA SAVAŞA DEVAM”

Ünlü haber spikeri Sevinç Satıroğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği, organizasyonunu ise ünlü organizatör Can Demiral’ın gerçekleştirdiği törende bir konuşma yapan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın şunları söyledi: “Türkiye her yıl sigaraya ortalama 25 milyar dolar harcıyor. Bunun 15 milyar doları direkt sigaraya, 10 milyar doları ise sigaradan kaynaklanan hastalıklara gidiyor. Türkiye’de piyasada dolaşan sigara miktarının ise yüzde 15’i kaçak. Kaçak sigara piyasasına ise terör örgütlerinin hâkim olduğunu herkes biliyor. En acısı da, Türkiye’de her yıl 110 bin insanımızı sigara kaynaklı hastalıklardan hayatını kaybediyor’dedi.

BÖYLE GÜZEL DEFİLELERİ ÖZLEMİŞİZ.

İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu BİL Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Programı öğrencileri tarafından hazırlanan bir defile de yer aldı. “Ege’ye Bir Dokunuş” adlı defile, moda dünyasının ünlü ismi Asil Çağıl’ın görkemli koreografisi ve danslarıyla  aralarında Sema Şimşek,Tuğçe Sarıkaya, Zeliha  Çal, Açelya Kartal, Marina Federenko, Gözde Coşkun, Parıl Erdem, Yağmur Ayaz, Yasemin Yeniay ve Metehan Sancaktar gibi ünlü isimlerin yer aldığı mankenlerin sunumuyla gerçekleştirildi. Egeyi anlatan,ince el işçiliğinin tarih ve günümüzle ustaca harmanlandığı  muhteşem kostümler, izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.